Zeměpisná olympiáda v nelehké době

Autor: Petr HanusPublikováno: 23. dubna 2021Zobrazeno: 1577×Zařazení článku: Z, aktuality, soutěže
Zeměpisná olympiáda v&nsbp;nelehké době
Zeměpisná olympiáda v&nsbp;nelehké době

Rádi bychom alespoň touto cestou poděkovali a&nsbp;zároveň pogratulovali našim žákyním a&nsbp;žákům, kteří se letos distančně zapojili do řešení Zeměpisné olympiády.

Ze školního do okresního kola postoupili celkem 3 žáci (žákyně) v kategorii D, což je kategorie pro střední školy. V tomto okresním kole žáci ze 7.P a 3.A – Adam Horáček, Klára Dostálová a Matyáš Dezort – obsadili krásná místa mezi šestou a devátou pozicí.

V okresním kole uspěli hlavně naší nejmladší v kategoriích A a B:

Za kategorii A se zúčastnili Jaroslav Faltys (který bohužel nepostoupil z okresního kola) a Kryštof Macek, jenž okresní kolo vyhrál a postoupil do krajského kola, kde skončil celkově na 3. místě.

Žáci sekundy (Anna Nováková, Jakub Kvapil, Benjamín Pelikovský) zabodovali v okresním kole a Anička s Kubou si vybojovali postup do krajského kola. Zde skončila Anička na nádherném 2. místě a Kuba obsadil 10. pozici.

Všem řešitelům děkujeme za jejich účast i za příkladnou reprezentaci školy.

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum