Studenti našeho gymnázia opět na Intel-ISEF 2021

Autor: Martina KunderováPublikováno: 28. dubna 2021Zobrazeno: 2860×Zařazení článku: M-F-Ivt, aktuality, ocenění, soutěže
Intel-ISEF
Intel-ISEF

Letošní školní rok je opravdu výjimečný ve všech směrech. Přinesl nám však i pozitiva a příjemná překvapení. Jedním z nich je zcela jistě nominace našich studentů na prestižní mezinárodní soutěž Intel-ISEF 2021. Ta i letos proběhne jako obvykle v květnu v USA, nicméně z důvodu bezpečnosti formou online. Studenti se budou muset přihlásit v předepsaném čase a prezentovat svoji práci kombinovaným způsobem v jazyce anglickém. Projekt představí formou prezentace a krátkého videa. Následovat budou odborné dotazy,výtky, připomínky a doporučení hodnotitelů. Je již tradicí, že v hodnotitelské komisi bývají nositelé Nobelovy ceny. A už jen možnost si s nimi popovídat za tuto zkušenost zcela jistě stojí.

Projekty, které se nominaci vysloužily, vznikají primárně jako povinná ročníková práce. I v letošním roce se těch kvalitních urodilo poměrně dost.

O Nobelovu cenu mladých tak letos zabojují Tereza Jaklová (septima) s projektem Stanovení vybraných mastných kyselin v mateřském mléce pomocí GC-FID (Assessment of selected fatty acids using GC-FID), Daniel Tefr (4.A) s projektem Vývoj hry Elenova (Development of procedurally generated game from scratch Elenova) a Matyáš Dezort (septima) s projektem Měření prachových částic v Čisté u Litomyšle (Measurement of particulate matter in Čistá u Litomyšle).

Letos budeme mít i zastoupení v paralelní americké soutěži mezi juniory, tedy žáky mezi 6.- 9. ročníkem. Na soutěži Broadcom MASTERS International 2021 nás bude reprezentovat Helenka Nimshausová ze sekundy. Zde se utká 25 nejlepších projektů z celého světa. Helenka se nominovala se svou prací Člověk a sůl.

Přejít do samostatné fotogalerie (4 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum