Septima na literární exkurzi

Autor: Aneta StuchláPublikováno: 29. června 2022Zobrazeno: 205×Zařazení článku: Čj-L, aktuality, exkurze
Septima na literární exkurzi
Septima na literární exkurzi

V úterý 14. června se septimáni vypravili se svou p. učitelkou třídní a vyučující češtiny na literární exkurzi, jejímž cílem byla Olomouc a nedaleký Svatý Kopeček. Dorazili jsme v hojném počtu, dobře naladěni, i počasí nám přálo.

Přímo na olomouckém vlakovém nádraží nás vyzvedl David Jirsa, bývalý student našeho gymnázia, dnes přednášející na olomoucké filosofické fakultě, mezi žáky však známý především jako popularizátor literatury na youtubovém kanálu #Napotítku. David nás provedl historickým centrem a představil nám Olomouc jakožto město dvojí tradice – tradice univerzitní (tedy i studentské) a tradice katolické. A přirozeně jsme se též něco dozvěděli o (nejen) literárních osobnostech Olomouce.

Po obědě jsme se ještě vypravili na Svatý Kopeček, kde jsme si prohlédli baziliku Navštívení Panny Marie a vyslechli pozoruhodnou historii kostela. Na závěr jsme si společně přečetli Wolkerovo pásmo Svatý Kopeček s pohledem upřeným na Olomouc a hanáckou krajinu, s kterýmžto obrazem v paměti jsme se odebrali zpátky k domovu.

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum