Projekt Studentské trenérské centrum bude mít zástupce i z naší školy

Autor: Jakub ŠmolíkPublikováno: 14. prosince 2012Zobrazeno: 14506×Zařazení článku: aktuality, ocenění
Projekt Studentské trenérské centrum bude mít zástupce i z naší školy (foto Jakub Šmolík)
Projekt Studentské trenérské centrum bude mít zástupce i z naší školy (foto Jakub Šmolík)

Studentské trenérské centrum (STC) je projektem společnosti Microsoft pomáhajícím talentovaným studentům v jejich osobním rozvoji. V rámci projektu se učí vybraným IT oblastem, ale také takzvaným měkkým dovednostem, jako jsou komunikační a prezentační dovednosti. Cílem je vychovat budoucí specialisty a vedoucí pracovníky zaměřené na informační technologie. Do projektu mohou vstoupit studenti druhých ročníků středních škol, přičemž projekt pak pokračuje až do jejich vysokoškolských studií.

Z naší školy svůj zájem o vstup do STC projevilo hned několik studentů sexty a 2. ročníku, nejdříve však museli projít dvěma výběrovými koly. To první se konalo v úterý 4. prosince přímo na naší škole a z celého kraje z něj vzešlo deset studentů, kteří pak hned v pátek mohli přijet na finální výběrové kolo do Brna. Mezi nimi byli i čtyři studenti naší školy – Hanka Kociánová a Adam Tomášek ze sexty a Martin Bednář s Ladislavem Glesnerem z 2. ročníku.

Úkolem aspirantů o vstup do projektu pak bylo přesvědčit odbornou komisi o svých kvalitách formou ústní prezentace, předvedení znalostí systému Microsoft Office a v neposlední řadě také angličtiny. Volný čas mezi prezentováním jejich „konkurentů“ pak mohli vyplnit i důkladným vyzkoušením herní konzole Xbox s pohybovým senzorem Kinect. Zde získané body se sice do hodnocení komise nijak nepočítaly, určitě ale potěšily při vzrůstajícím napětí před finálním verdiktem komise.

Nutno říci, že porota měla obtížné rozhodování, protože všichni studenti se prezentovali velmi dobře a vybrat mezi nimi jen pět, kteří dostanou šanci do STC vstoupit, byl úkol nelehký. Nakonec ale rozhodnutí padlo a s radostí si jej vyslechli především Martin BednářLadislavem Glesnerem, neboť byli pro účast v STC vybráni. Nyní je čeká poměrně intenzivní studium pokročilých dovedností Microsoft Office a prezentačních schopností, které by mělo vyústit v certifikaci Microsoft Office Master.

Martinovi a Láďovi gratulujeme a doufáme, že svou šanci náležitě využijí. Poděkování za úspěšnou reprezentaci si zaslouží i Hanka s Adamem, kteří sice vybráni nebyli, ale získali přinejmenším cenné zkušenosti z vystupování před odbornou komisí.

Přejít do samostatné fotogalerie (5 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum