Program e-Twinning

Autor: Jarmila VopátkováPublikováno: 22. dubna 2008Zobrazeno: 6901×Zařazení článku: Fj, aktuality, projekty
Studenti kvinty zúčastnění v programu e-Twinning
Studenti kvinty zúčastnění v programu e-Twinning

Kvinta našeho gymnázia spolupracuje v rámci programu e-Twinning se studenty z Lycée Francois Premier ve Fontainebleau ve Francii. Cílem společného projektu, nazvaného „Litomyšl a Fontainebleau – dva zámky ze seznamu památek UNESCO“, je rozvoj jazykových kompetencí, informační gramotnosti a v neposlední řadě i navázání přátelských vztahů mezi oběma školami.

Počátkem dubna zahájila skupina francouzštinářů z kvinty spolupráci v rámci programu eTwinning se studenty z Lycée Francois Premier ve Fontainebleau ve Francii. Cílem společného projektu, nazvaného „Litomyšl a Fontainebleau - dva zámky ze seznamu památek UNESCO“, byl rozvoj jazykových kompetencí, informační gramotnosti a v neposlední řadě i navázání přátelských vztahů mezi oběma školami. Výsledek našeho snažení si můžete prohlédnout i vy na veřejně přístupných webových stránkách http://my.twinspace.etwinning.net/chateaux. Společně jsme tak získali spoustu informací o obou renesančních zámcích, něčemu se přiučili v práci s internetem, procvičili se ve francouzštině a v neposlední řadě navázali prozatím „mailová“ přátelství s francouzskými studenty. Věříme, že úspěšným ukončením projektu naše kontakty neskončí.

Přejít do samostatné fotogalerie (3 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum