Okresní kolo soutěže Věda a technika 2022 je za námi

Autor: Martina KunderováPublikováno: 11. února 2022Zobrazeno: 646×Zařazení článku: M-F-Ivt, aktuality, soutěže
Gymnázium Litomyšl
Gymnázium Litomyšl

V letošním školním roce se opět studenti našeho gymnázia zúčastnili okresního kola Vědy a techniky, které proběhlo 2. 2. 2022 v Lanškrouně. Letošní systém organizace byl velmi komplikovaný, technicky i psychicky náročný. V podstatě se soutěžilo hybridně. Místní borci se účastnili prezenčně, ostatní seděli za svými notebooky a v 8 minutách čistého času se snažili co nejdůkladněji představit svůj soutěžní projekt hodnotitelům. Že se jim to dařilo, je vidět i na nominacích velkého počtu projektů do krajského kola Vědy a techniky, které proběhne v polovině března v Pardubicích. Velmi doufáme, že to tentokrát proběhne v jednotném konceptu a bez komplikací.

V kategorii Junior se představilo celkem 41 projektů žáků ze základních škol a nižších gymnázií. Z naší školy se nominovalo do kraje celkem 8 projektů. V kategorii Středoškolák byla účast nižší, ale celkové výsledky o to příznivější ve prospěch Litomyšle. Z celkového počtu 31 obhajovaných projektů se od nás nominovala 14 velmi kvalitních projektů.

Zvláštní cenu obdrželi od firmy KYOCERA AVX Components s.r.o. - Lanškroun Adéla Jetmarová a Matyáš Novotný, studenti septimy.

Speciální cenu starosty Lanškrouna získali studenti nižšího gymnázia. Jsou to Matěj Kovář (prima) s projektem Želva zelenavá a studenti sekundy Prokop Vojáček a Otakar Švec s projektem Iluze.

Postupujícím a oceněným velmi gratulujeme, děkujeme za reprezentaci školy a držíme palce do krajského kola.

Přehled nominovaných studentů do krajského kola Vědy a techniky naleznete v příloze.

Dokumenty ke stažení

Typ Soubor Název / komentář Velikost Přidáno
pdf vysledkova-listina.pdf Výsledková listina 146 kB 11. 2. 2022 i

Vložil: Martina Kunderová

Staženo: 574×

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum