Ohlédnutí za jednou vernisáží

Autor: Ludmila Marešová Kesselgruberová, Ph.D.Publikováno: 15. listopadu 2019Zobrazeno: 2943×Zařazení článku: Ev, aktuality, kultura

Už v říjnu se v zámeckém infocentru odehrála další z vernisáží výstavy studentských výtvarných prací. Jde o artefakty vzniklé v rámci projektu Tady jsem doma. Atmosféru chvíle a místa krásně potrhly skladby provedené studenty pod vedením I. Pulgretové. Po několika proslovech samotných studentů – minulých i budoucích autorů výtvarných prací – bylo vyhlášeno téma projektu pro tento školní rok.

Téma zní: Poezie jako malovaná. Půjde o výtvarné ztvárnění studentských reflexí tří básní, které zde rovněž zazněly.

Chci věřit, že téma bude dostatečně inspirativní a vyvolá v život díla netušené jakosti i krásy! Doufám, že k práci na nich přistoupí studenti tak zodpovědně, jako Vojtěch Večeře, který napsal:

Má očekávání

Všichni, kteří jsme stáli v zámeckém informačním centru, jsme už netrpělivě očekávali vyhlášení letošního tématu výtvarně – hudebního projektu. Pro hudebkáře to možná není tak významné, ale pro nás, výtvarkáře, to je dost důležité.

Já osobně už nad tím přemýšlím od loňské vernisáže. Když jsem viděl ta krásná umělecká díla, která vytvořili moji předchůdci, pomyslel jsem si, jak bych mohl dokázat vytvořit něco takového! Někdo by mohl říct, že mám od sebe trochu přehnaná očekávání, ale já vím, že nesmím zklamat některé lidi, kteří i od naší vernisáže opět dost očekávají. Proto cítím tu zodpovědnost, která mi byla dána, a s ní je také spojená nezanedbatelná nervozita.

Všechny tyto a některé další pocity se ve mně momentálně mísí. Ovšem také vím, že teď musím tyto pocity, jak se říká, hodit za hlavu a netrápit se tím, protože to by mě mohlo zdeptat. Naučil jsem se totiž, že velká očekávání se často nevyplácejí, ovšem musíme doufat, že toto nebude takovýto případ!

Vojtěch Večeře

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum