Matematické soutěže

Autor: Ludmila KynclováPublikováno: 5. května 2022Zobrazeno: 505×Zařazení článku: M-F-Ivt, aktuality, soutěže
Gymnázium Litomyšl
Gymnázium Litomyšl

Každoročně se naši studenti zapojují do rozmanitých matematických soutěží, nejinak tomu bylo i v letošním školním roce.

V kategorii B se v krajském kole matematické olympiády umístila na krásném 1. místě Terezka Kladivová ze sexty. V tomto kole nás také úspěšně reprezentovali ze sexty Vojta Fila a Jana Bláhová a z 2. ročníku Anička Rezková a Miroslav Ludra.

V kategorii Z9 matematické olympiády v okresním kole zvítězil Jan Holub z kvarty, postoupil do krajského kola, ve kterém obsadil pěkné 3. místo. Kategorii Z 8 v okresním kole s velkým předstihem vyhrál Jakub Kvapil z tercie a v kategorii Z6 zvítězil Jozef Petrík.

Již několikátý rok se naši žáci zapojují také do celonárodní soutěže pro nadané matematiky – Pangea. Letos se zúčastnili žáci ze všech ročníků nižšího gymnázia a 2 žáci postoupili do celonárodního kola, které se bude konat v červnu v Praze. Úspěšnými postupujícími jsou Zuzka Baňouchová z tercie a Jan Holub z kvarty. Přejeme oběma matematikům, aby i v Praze byli úspěšní.

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum