Globe Games 2011

Autor: Martina KunderováPublikováno: 7. června 2011Zobrazeno: 15102×Zařazení článku: B-Ch, aktuality, globe
Globe Games 2011
Globe Games 2011

Ve dnech 5.-8. května se skupinka studentů z našeho gymnázia ve složení K. Ševčíková, K. Bednářová, E. Cibulková, L. Nádvorníková, M. Hradilová a O. Vacek zúčastnila již tradičních Globe Games, které se konaly tentokrát ve Vsetíně.

Krajina za oknem vlaku rychle ubíhala a my jsme se brzy ocitli v příjemném valašském městečku. Rychle jsme se ubytovali v jedné ze tříd zdejší základní školy a šli si prohlédnout město, zámek a zaplavat do místního bazénu. Večer jsme se shromáždili v kulturním domě ke slavnostnímu zahájení, kde si každý nalepil svoji ovečku na jeden z kopců, a dozvěděli jsme se něco o polském, slovenském a estonském týmu.

Pátek byl celý věnován terénní hře. Na krásných, ale velkých kopcích byla rozmístěná stanoviště, kde jsme se mohli setkat s různými obory, například s meteorologií, hydrologií, pedologií, také jsme stanovovali hypotézy a potvrzovali jejich pravdivost. Téhož večera jsme navštívili koncert zdejší rockové skupiny.

V sobotu se konala studentská konference, na které jsme prezentovali výsledky svých měření a pozorování. V odpoledních hodinách jsme se zúčastnili zakončení GG 2011 a dozvěděli jsme se, že hostitelem Globe Games 2012 bude Litomyšl.

L. Nádvorníková

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum