Den se speciální školou

Autor: Ivana HynkováPublikováno: 21. června 2022Zobrazeno: 202×Zařazení článku: aktuality
Den se speciální školou
Den se speciální školou

Dne 9. června se na naší škole uskutečnil Den se speciální školou. Navzdory zprvu nepříznivému počasí se celá akce odehrávala na hřišti za školou, kde si studenti septimy a 3.A připravili interaktivní dopoledne pro žáky Speciální školy z Vysokého Mýta, ze Svítání z Vysokého Mýta a ze Speciální základní školy z Litomyšle.

Děti si tak měly šanci na více než deseti stanovištích prověřit svoje dovednosti, mezi které například patřilo házení míče na koš, sestřelování plechovek vodními pistolemi či malování křídami. Za každý splněný úkol byly děti odměněny razítkem na kartičku. Když už se celá akce chýlila ke konci, shromáždili se všichni kolem hudebního stánku, kde si naposled společně zatančili a zanotovali oblíbené písničky. Po doznění posledního tónu nastal čas na udělování cen. Každý účastník si mohl za hlasitého potlesku přijít vyzvednout perníkovou medaili a dárkovou tašku, do které jim gymnazisté nadělili plyšová zvířátka, sešity a další drobnosti. Celé prostranství u školy se následně, stejně jako při zahájení, rozloučilo hlasitým pokřikem.

Jak fotky pořízené z tohoto dne naznačují, i přes zatažené nebe se nad hřištěm vznášela pozitivní a uvolněná atmosféra, a musíme říci, že se den skutečně vydařil. Doufáme, že se akce napřesrok ponese v podobném duchu a spolupráce mezi naším gymnáziem a speciálními školami přetrvá.

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum