Botswana předala štafetu Pákistánu

Autor: Šárka ChalupníkováPublikováno: 2. listopadu 2021Zobrazeno: 948×Zařazení článku: Sv, aktuality
Botswana předala štafetu Pákistánu  (foto Matěj Sádovský)
Botswana předala štafetu Pákistánu (foto Matěj Sádovský)

V první polovině září se do budovy školy vrátili naši loňští absolventi, Matěj Martiník a Dan Dobr, kteří si v době „covidové distanční výuky“ maturitního ročníku zpestřili dny u PC aktivní účastí na Pražském studentském summitu. I přes omezené možnosti online prostředí je simulace práce mezinárodní organizace natolik nadchla, že se do letošního ročníku zapojili jako spoluorganizátoři. Letos přišli mezi své mladší bývalé spolužáky nejen zavzpomínat na svoji účast v tomto zajímavém projektu, ale také ho propagovat, a hlavně někoho přesvědčit, aby se také vydal na dráhu „zástupce mezinárodní organizace” a rozšiřoval si znalosti v oblasti lidských práv, ekonomie, mezinárodní vzdělávací, vědecké a kulturní spolupráce, světové bezpečnosti či životního prostředí.

Jejich mise byla úspěšná

V sobotu 23. října se zástupci 3. ročníku vydali na první valné shromáždění Pražského studentského summitu. Navázali tak na předešlou tříčlennou výpravu, která reprezentovala jihoafrický stát Botswanu. Letošní sestava se přihlásila do modelu OSN, kde zastupuje stát Pákistán v jednotlivých orgánech. V SOCHUM (Sociálně humanitární a kulturní výbor) nás zastupuje Tomáš Doležal, v UNODC (Úřad pro drogy a kriminalitu) Matěj Sádovský a v WHO (Světová zdravotnická organizace) Tadeáš Kleiner. Vedoucím tohoto orgánu je bývalý student našeho gymnázia a člen loňské výpravy Matěj Martiník. Cílem letošního ročníku je zlepšení „soft skills“, kritického myšlení a uvedení do světové politiky pomocí řešení světových problémů.

Doufáme, že si s touto výzvou, kterou jim summit připravil, hravě poradí a užijí si ji…

Matěj Sádovský, 3.A

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum