Anežský klášter + Vyšehrad – tercie na literární exkurzi

Autor: Marie DřímalováPublikováno: 29. června 2022Zobrazeno: 405×Zařazení článku: Čj-L, aktuality, exkurze
Anežský klášter + Vyšehrad – tercie na literární exkurzi
Anežský klášter + Vyšehrad – tercie na literární exkurzi

Naše literární exkurze začala v Anežském klášteře, kde jsme měli domluvený vzdělávací program Tajemství gotiky. Pro mne bylo velice zajímavé dívat se na několik století staré obrazy a poslouchat jejich historii. Obrazy to byly různé, stejně jako techniky, kterými byly vytvořeny. Hlavním motivem středověkých děl je celkově láska k Bohu, kterou každý z umělců ztvárnil trochu jinak.

Po prohlídce nastala pauza na oběd. Většina ji strávila v Paladiu, velikém nákupním centru, s hromadou obchodů. Když jsme zahnali hlad a prohlédli si snad všechny obchody, vydali jsme se dál.

I přes nešťastnou událost v průběhu cesty jsme se nakonec dostali k dalšímu bodu našeho programu, a tím byl Vyšehrad. Stavba na strategickém místě, jež je opředená mnoha pověstmi. Po prohlídce zahrad jsme se na chvíli šli ochladit do kasemat – sklepení, kde byly vystaveny zajímavě osvícené originály soch z Karlova mostu.

Nakonec jsme se šli podívat na vyšehradský hřbitov. Bylo velice zajímavé si připomenout některé osobnosti, které zde odpočívají, jako třeba Milada Horáková, Bedřich Smetana, Božena Němcová nebo Karel Čapek. U některých to však byly hroby pouze symbolické.

Pak už jsme jen spěchali na metro, abychom stihli vlak. Domů jsme přijeli s bolavýma nohama a spoustou zážitků.

Sára Fulíková, 3.P

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum